Pereprogramm

Laps areneb ja kasvab koos perega. ÜkskĂ”ik, milline on sinu pere, kas sa ootad last vĂ”i on ta juba sĂŒndinud, sa vajad toetust, julgustust ja hĂ€id nĂ”uandeid. Sinul ja sinu lapsel on ees pikk ja pĂ”nev avastusretk.

 

Hea Alguse pereprogramm alustas oma tegevust 1997. aastal Tartu linnas ja maakonnas.

Pereprogrammi tegevus on suunatud peredele, kus kasvab 0-7 aastane laps.

 

Meie tegevuse eesmĂ€rgiks on lapsevanema rolli toetamine ja last arvestava ning arendava kasvukeskkonna (nii vaimse kui ka fĂŒĂŒsilise) kujundamine lĂ€htudes lapsest ja tema vajadustest ning suunata lapsega pere elukvaliteeti iseseisvalt toimetulemise oskuste suurendamise kaudu.

PĂ”hitegevusteks on perekĂŒlastusvisiidid, grupitegevused ja lastevanemate koolitused, perede ĂŒhisĂŒritused ning eelkool.

 

Peretöötaja-nĂ”ustaja on tĂ€iskasvanu Ă”petaja, kes töötab lapsega lapsevanema kaudu. Peretöötaja ei ole lapsehoidja, kes annab emale puhkust. PerekĂŒlastusvisiidi ajal tegeleb lapsega ema vĂ”i mĂ”ni teine pereliige. Visiitide kĂ€igus jĂ€lgitakse ja hinnatakse lapse arengut ning sellest tulenevalt planeeritakse koos vanemaga tegevused nii, et oleks haaratud kĂ”ik arenguvaldkonnad. Peretöötajal on meditsiiniline, sotsiaaltööalane, (eri)pedagoogiline vĂ”i psĂŒhholoogiline eriharidus ning töökogemus laste ja peredega.

 

Tegevused pÔhinevad iga pere individuaalsete vajaduste arvestamisel ja toetavad vajalike muutuste (nt mÀnguasjade ja raamatute kasutamine; kord ja puhtus) esilekutsumist perekeskkonnas ja pere vÀÀrtushinnangutes.

 

Teenuse kvaliteedi ja jÀrjepidevuse huvides peame oluliseks koostööd perede ja peresid nÔustavate spetsialistidega.

Meie koostööpartneriteks on Tartu Linnavalitsuse sotsiaalabi osakond, Uppsala Linnavalituse pereterapeudid, Pienperheyhdistys Ry Ühing Soomest, Tartu Ülikooli Lastekliiniku sotsiaaltöötajad jt spetsialistid ning tugistruktuurid.

 

Kodune kasvukeskkond ĂŒmbritseb last palju varem kui ĂŒkskĂ”ik milline Ă”ppeasutus. Selleks ajaks kui laps lĂ€heb lasteaeda vĂ”i kooli, on ta juba kodus vanemate abiga palju Ă”ppinud.

 

Pereprogrammi juhib Gerda Sillaste, kes vastab meeleldi kĂ”igile pereprogrammi kohta kĂ€ivatele kĂŒsimustele.