ESF programmi VÕRGUSTIKUPROJEKT

MTÜ Hea Algus on ellu viimas Ă”petajate koostöövĂ”rgustiku arengule suunatud projekti, mida toetab ESF Programm „Üldhariduse pedagoogide kvalifikatsiooni tĂ”stmine 2008-2014“ /1.1.0704.09-0004/)

Projekti pÔhitegevused viiakse lÀbi vastavalt projekti pÔhimeeskonna ja tuumikgrupi poolt koostatud tegevusplaanile ja on suunatud lasteaia- ja kooliÔpetajate omavahelise suhtluse ja vÔrgustikukoostöö aktiviseerimine ja edasiarendamine.
Projektikogemusest saadud motivatsioon on innustuseks edaspidiseks koostööalaseks ettevÔtmiseks, jÀtku- ja uute tegevuste ellukutsumiseks ning kÀivitamiseks.

PiirkonnapÀevad (kokku 5)
Toimuvad 1-pĂ€evase ĂŒritusena 5-s erinevas Eestimaa piirkonnas:
· Raplamaa piirkonnapÀev Raplas 20. oktoobril 2010
· LÀÀnemaa piirkonnapÀev Haapsalus 5.novembril 2010
· Ida-Virumaa piirkonnapÀev Narvas 28. Veebruaril 2011
· JÀrvamaa piirkonnapÀev Paides 9. mÀrtsil 2011
· Tartumaa, piirkonnapĂ€ev KĂ”rvekĂŒlas 15. mĂ€rtsil 2011
Üritusel osalejaid on ~30 vĂ”rgustiku liiget igast piirkonnast. Osalema kutsutakse selle piirkonna vĂ”rgustikuliikmed, samuti kaasatakse uusi lapsekeskse metoodika pooldajaid. EesmĂ€rgiks on lapsekeskse Ă”petuse vÀÀrtustamine ja huvi tekitamine selle rakendamise vastu. PiirkonnapĂ€evad on temaatilise sisuga, lĂ€htutakse vĂ”rgustiku tuumikgrupi poolt seatud prioriteetidest ja aktuaalsetest teemadest hariduses. See on vĂ”imalus ka uute koolituste tutvustamiseks ja koolitusvajaduse analĂŒĂŒsimiseks

Seminarid Hea Alguse mudelrĂŒhmade/klasside Ă”petajatele. (kokku 3)
Viiakse lÀbi Hea Alguse mudellasteaedades
· Rakveres 17.septembril 2010
· Tartus 22. veebruaril 2011
· PÀrnus 21. aprillil 2011
I Seminaride eesmĂ€rgiks on Ă”petajatöö kvaliteedi hoidmine, professionaalsuse toetamine ning uute progressiivsete haridusvĂ”imaluste propageerimine ja teadvustamine. Osalejateks on Hea Alguse mudelrĂŒhmade/klasside Ă”petajad, Ă”ppealajuhatajad, piirkonna haridusjuhid. Igal ĂŒritusel 25 osalejat. Toimub praktilise töö vaatlus klassides/rĂŒhmades, jĂ€rgneb analĂŒĂŒs ja arutelu. Igal seminaril on keskne teema: 1) Rakveres- vÀÀrtuskasvatus sotsiaalse kaasamise alusena. 2) PĂ€rnus- Ă”ppekava vĂ”imalused ettevĂ”tliku lapse kasvatamisel ja meediakasvatus 3) Tartus- Laste huvi ja Ă”pimotivatsiooni hoidmine Ă”petajatöö professionaalsuse kaudu.

2-pĂ€evane Ühiskoolitus kuni 40-le osalejale Valgamaal. Teemaks “Arendades vĂ”rgustikutööd vÀÀrtustame lapsekeskset haridust Eestis” toimub 19.-20. mail 2011.Ühiskoolitus on projekti lĂ”puĂŒritus, kus tehakse kokkuvĂ”te projektiaasta jooksul toimunust ning kavandatakse jĂ€tkutegevused. Ühiskoolituse tĂ€psemal sisulisel planeerimisel lĂ€htume projekti tuumikgrupi nĂ”upidamistel, piirkonnapĂ€evadel ning mudelrĂŒhmade seminaridel ĂŒleskerkinud temaatikast ja projekti ĂŒldeesmĂ€rkidest.

KokkuvÔtvad tegevused:
Projekti pĂ”himeeskonna ja tuumikgrupi poolt senise tegevuse analĂŒĂŒs ja vĂ”rgustiku jĂ€tkusuutlikkuse kavandamine. Tulemusi kajastatakse Hea Alguse kodulehel ja ajaveebis ning vĂ”rgustiku uudiskirjas.