Vanemaharidus ja koostöö – Parent-To-Parent

2012. aasta septembrist kuni 2013. aasta juulini osaleb MTÜ Hea Algus  rahvusvahelises Nordplus programmi koostööprojektis “Parent education and cooperation project: Parent-To-Parent (Open Parents)” (Lapsevanemate haridus ja koostöö) Project ID-AD-2012_1a-29625

 

Meie koostööpartneriteks projektis on LĂ€ti Lapsevanemate Ühendus ja Leedu Konflikti Ennetamise Assotsiatsioon. Projekti juhtivaks riigiks on LĂ€ti, Eesti ja Leedu partnerid osalevad ekspertidena.

 

Projekti eesmĂ€rgiks on kaardistada lapsevanemate koolituse hetkeolukord Balti riikides ning töötada vĂ€lja suunad olemasolevate ressursside tĂ€iendamiseks ja edasiarendamiseks. Eriti vÀÀrtuslikuks peetakse Hea Alguse Pereprogrammi kogemusi töös riskiperedega ning pikaajalist projektitöö kogemust. Parent-To-Parent projekti tegevusteks on töögruppide ĂŒhisnĂ”upidamised ja ĂŒmarlauad. Töötatakse vĂ€lja viiakse lĂ€bi kĂŒsitlus lapsevanematele nende ootuste ja vajaduste kaardistamiseks kolmes partnerriigis. Vastavalt tulemustele töötatakse vĂ€lja lastevanemate koolituskava, teemad  ja perekeskuse kĂ€ivitamise mudel.

 

Esimene partnerite kohtumine toimus Riias 24.-26. septembril 2012. Hea Alguse esindajateks olid Gerda Sillaste ja Liivi TĂŒrbsal. Kolme riigi esindajad andsid pĂ”hjaliku ĂŒlevaate lastevanemate koolituse hetkeolukorrast. Ühiselt tĂ€psustati projekti ajakava, mÀÀratleti edasised ĂŒlesanded ja tulemusteni jĂ”udmise tee. JĂ€rgmiseks sammuks on kĂŒsimustiku vĂ€ljatöötamine, lĂ€biviimine ning andmete töötlemine. JĂ€rgmine kohtumine toimub detsembri algul Riias.